07 Juni
Fokker Marcel Borger over Borculo JST Veiling: 'Als fokkers zijn we afhankelijk van dergelijke initiatieven'

De eerste editie van de Borculo JST Veulenveiling op Jumping Schröder Tubbergen verliep succesvol, met een prachtig gemiddelde van 16.000 euro voor de vijf geveilde veulens. Ons nieuwe concept om naast de hoofdveiling in augustus een veiling van exclusief gefokte, wat vroeger geboren springveulens op een internationaal concours te organiseren, sloeg aan. Marcel Borger, de fokker van veilingtopper Dubai Z (foto), zei er het volgende van: ‘Natuurlijk is dit voor mij heel goed verlopen en heb ik misschien makkelijk praten, toch kan ik niets anders zeggen dan dat deze nieuwe veiling een heel mooi initiatief is. Iedereen was vooraf vol spanning, maar ik had er vertrouwen in. Ten eerste omdat Borculo goed in de markt ligt en daarnaast kijk ik zelf met een sportoog naar de fokkerij en daar sluit dit initiatief goed bij aan. Op een concours als dit zit je ook qua afzet dichtbij de sport. De kans dat je veulen op een goede plek terecht komt, is hier groter.’

‘Ik vind in algemene zin dat als een organisatie zijn nek uitsteekt, je daar als fokker in mee moet gaan. Ondersteun dat maar, want wij zijn als fokkers afhankelijk van dergelijke podia om onze veulens goed af te kunnen zetten’, aldus Borger, die we op de hoofdveiling in augustus terugzien met zijn hengstveulen van Thunder van de Zuuthoeve uit een Emilion x Jasper-merrie.

Alex Postma, met dochter Cynthia Overmaat-Postma, koper van het veulen Dubai Z, sloot zich tot slot aan bij de woorden van Borger: ‘Deze veiling is een mooi initiatief. Het past hier super binnen de nieuwe stijl op het concours van de jongens van Schröder. Van mij hadden ze er hier nog wel meer mogen veilen.’

U-Cantis

Cantos x Cassini I
2001