17 Aug
Nol Gerritsen: ‘We hebben veulens geselecteerd waar vraag naar is’

Begin dit jaar trad Nol Gerritsen aan als lid van de selectiecommissie van veulenveiling Borculo. Samen met Eugène Reesink is hij verantwoordelijk voor de collectie dressuurveulens die op donderdag 31 augustus geveild zal worden.

Nol: ‘Haha, nee natuurlijk niet! ‘Borculo’ is een náám, die kent iedereen die iets van de fokkerij afweet. Ik kom er steevast alle jaren. Ik maakte jaren geleden de veulentjes van fokker Huub van Helvoirt al klaar voor de veiling. Van hem werden onder andere NMK-kampioenes Zhara-Obertje (v. Jazz) en haar halfzus D-Obertje (v. San Remo), NMK-merrie Dendy (v. Jazz) en de later bij het KWPN en SWB goedgekeurde hengst Zuidenwind (v. OO Seven) als veulen via ‘Borculo’ verkocht.’

Hoefslag: Heb je er ook wel eens zelf veulens aangekocht?
Nol: ‘Dat niet; er worden bij ons op de Dalhoeve al genoeg veulens geboren!’

Hoefslag: Jullie vormen een nieuwe commissie. In hoeverre is daarmee ook de visie op de geselecteerde veulens veranderd?
Nol: ‘Er werden altijd al bijzonder goede veulens geselecteerd en dat hebben we nu ook weer geprobeerd te doen. Emmy de Jeu, die de voorgaande jaren in de selectiecommissie zat, heeft hierin een belangrijke rol gespeeld. Zij kent eveneens veel bekende fokkers en heeft ook een groot netwerk.
We hebben volgens mij in 2017 opnieuw een prachtige selectie, met veulens waarvan we denken dat dát de veulens zijn die de mensen zoeken: veulens die kunnen bewegen, veulens met uitstraling, veulens met sport in de pedigree.’

Hoefslag: In hoeverre wordt er belang gehecht aan de afstamming?
Nol: ‘Laat ik voorop stellen dat het veulen zelf en niet het papier de doorslag geeft. In principe hebben we gesteld dat de moeder minimaal ster moet zijn. Maar een veulen uit een minder predicaatrijke stam, waaruit nog geen paarden met noemenswaardige sportresultaten zijn voortgekomen, hebben we wél genomen als de kwaliteit van het veulen zelf daartoe aanleiding gaf.’

Hoefslag: Kun je een paar opvallende veulens noemen?
Nol: ‘Er worden een aantal hele goede nakomelingen van Franklin en Daily Daimond geveild en een mooie Chippendale en Dream Boy.’

Hoefslag: Vorig jaar werd het duurste veulen afgeslagen op 35.000 euro. Verwacht je in deze editie opnieuw aan een dergelijk bedrag te komen?
Nol: ‘Die prijs was voor Luxury Star-K van ‘t Kattenheye (v. For Romance). Dit jaar hebben we de volle broer van dit merrieveulen opgenomen, Magnify-K van ‘t Kattenheye (foto). Volgens ons is hij nóg beter. Het is altijd afwachten hoe een veulentje zich laat zien in zo’n vreemde en onrustige omgeving. We zullen het zien… Onze verwachtingen zijn in elk geval terecht hooggespannen, denk ik, en dat geldt voor de hele collectie.’

Bron: De Hoefslag

Makavoy

Hors la Loi II x Ahorn
2003