16 Aug
NVK: vier veulens uit collectie in finales

Vier veulens van de collectie in de finale van de Nationale Veulenkeuring onderstreept de kwaliteit van de veulens die aanstaande donderdag geveild worden.

In de finale van de 11 zeer goede dressuurveulens zette de jury Jillz Urona (Charmeur x Negro) van Piet Wijlaars op de 5e plaats. De prachtige donkerbruine roemde de jury om haar goede model. Haar bijna volle zus Jurona van Jan en Christiane de Feijter maakte wederom indruk met haar houding. De zwarte kampioene van Zeeland bezette de 7e plaats. Net daarachter stond de fraaie en lichtvoetige Janory (Chagall D&R x Florestan I) van Adrie van Erp op de achtste plaats. Adrie van Erp fokte overigens de kampioen van de dressuurveulens op de NVK: Jambeau (v.Apache).

In haar groep bereikte Jasmijn S (Negro x Fürst Heinrich) van F. van Santvoort de 4e plaats en liep net een ticket voor de finale mis. Je suis Spécial (Charmeur x Negro) van M. Wijlaars werd derde in zijn sterke groep.

Jayden (Zirocco Blue VDL x Lux) van Nico Broeders overtuigde met zijn rassige, correcte model en werd in de finale van de springveulens als 13e geplaatst. Jeans (Arezzo VDL x Indoctro) van Anrike Trip-van IJzeren toonde zijn goede galop wat hem de zesde plaats in zijn groep opleverde. Zeeuws kampioen Jambezi (Zambesi x Zirocco Blue VDL) van Marlon Savat en S. Belois werd in zijn groep 8e.

Gefeliciteerd fokkers/eigenaren met deze successen, op naar de veiling.

El Wieni L

Uphill x Cabochon
2009