30 Mei
Topcollectie springveulens vastgelegd
Op de lijst met geselecteerde springveulens staan tot nu toe 31 interessante en overtuigende veulens. Halverwege het selectietraject - met de selectie in de maand juni voor de boeg – is nog geen concessie gedaan aan de afstamming van de veulens.
“We hebben een aantal veulens op basis van de moederlijngegevens en afstamming niet kunnen selecteren terwijl ze qua type en zeker de galop en het atletisch vermogen ver, ver boven het gemiddelde zaten”, aldus de selectiecommissie. “We hebben nu springveulens geselecteerd waarmee we de veilingcatalogus kunnen volschrijven met zeer goed presterende paarden uit de moederlijn. We zijn er van overtuigd dat klanten vanuit de hele wereld naar Vragender komen voor deze springveulens.”

Cornet Obolensky is met vier veulens topaanvoerder en allen komen uit supers merrielijnen met heel veel sport. Cohinoor VDL en Comme Il Faut doen de invloed van hun vader Cornet toenemen met ieder een veulen. De Cohinoor VDL komt uit de merrielijn van Jikke, Vleut en Bonne Chance W. De halfbroer van de Comme Il Faut won de vierjarigen bij Jumping Schröder. Sir Obolensky Z is een kleinzoon van Cornet. Deze jonge hengst levert een merrieveulen uit de vermaarde Malve-stam die grossiert in Grand Prix-springpaarden.
De hooggewaardeerde Sinaa-stam heeft al drie prachtige veulens in de collectie: een atletische Colman uit de volle zus van VDL Celebrity, een prachtige Zirrocco Blue VDL uit een sportmerrie van Modesto en een fantastisch bewegende Connect uit de moeder van High Shutterfly.

Olympiade-kandidaat Zirocco Blue VDL heeft nog een prachtige dochter uit een fraaie Cardento-merrie in de collectie. Collega Emerald is vertegenwoordigd door een heel goed galopperende dochter. Van Vagabond de la Pomme zijn al twee heel rassige kandidaten vastgelegd.
Uit de moederlijn van Olympisch kampioen Hickstead en Admara - de beste KWPN-er op de WBFSH-ranking – komt een Toulon zoon over uit Engeland. Oud Olympisch kampioen Baloubet du Rouet heeft er een hele interessante zoon bij, die gefokt is uit een top-geteste merrie uit de stam van Havinia en Zinius.
Ook Kannan, vader van Olympisch kampioen Nino des Buisonnets, is met twee prachtige veulens aanwezig. Beide zijn gefokt uit Holsteiner merrielijnen. Bianca (v.Nimmerdor) bracht op de Spelen in Sydney het toppaard Liberty van Laura Kraut. Haar dochter Vabianca (v.Quick Star) is wederom in de veiling met een talentvolle zoon van Numero Uno

De halfbroers Casago en Harley VDL geven aan hun nakomeling in de veiling een fantastisch type en heel veel beweging mee. Van Eldorado van de Zeshoek en zijn zoon Grandorado TN zijn in totaal drie veulens geselecteerd. De beschikken over formaat en een hele goede galop. Twee komen uit een sterke springtak van de Briolieta-stam. Een van de Grandorado’s is gefokt uit de volle zus van Tyson (v.Numero Uno). Holsteins vermogen brengen we in via Berlin en Cicero Z, waarvan de veulens opvallen door de souplesse en het aansprekende exterieur.
Jur Vrieling’s talenten Dallas VDL en VDL Glasgow vh Merelsnest hebben beide een aantrekkelijk veulen met een mooie afstamming in de veiling.

H Baloubet du Rouet x Indoctro x Grosso Z x Abgar xx
M Berlin x Tangelo van de Zuuthoeve x Calvados x Pericles xx
H Casago x Vingino x Colino x Landon
M Cicero Z x Casco x Landgraf I x Roman
H Cicero Z x Quidam’s Rubin x Aloube x Fridericus
M Cohinoor VDL x Krunch de Breve x Concorde x Pantheon xx
M Colman x Indoctro x Emilion x Nimmerdor
H Comme Il Faut x Argentinus x Voltaire x Libero H
H Connect x Chin Chin x Nimmerdor x Ariban xx
M Connect x Back Gammon x Guidam x Pilot
M Cornet Obolensky x Burggraaf x Calvados x Pericles xx
H Cornet Obolensky x Calvaro Z x Voltaire x Libero H
M Cornet Obolensky x Concorde x Farn x Gondelier
H Cornet Obolensky x Mr. Blue x Royal Feu x If de Merze
H Dallas VDL x Coromino x Parabol x Ultraschall
H Dominator Z x Kashmir van Schuttershof x Quidam de Revel x Askan de Lauzelle
H Eldorado van de Zeshoek x Heartbreaker x Renville x Enfant
M Emerald x Quilot Z x Sandro x Gepard
M Glasgow vh Merelsnest x Calvados x Nimmerdor x Marco Polo
H Grandorado x Numero Uno x Voltaire x Wisconsin
H Grandorado x Verdi x Damiro x Zeus
M Harley VDL x Cardento x Darnels x Jasper
M Kannan x Carvallo x Contender x Lasino
H Kannan x Heartbreaker x Contender x Heraldik xx
H Numero Uno x Quick Star x Nimmerdor x Le Faquin xx
M Sir Obolensky x Indoctro x Burggraaf x Alme
H Toulon x Hamlet x Murano x Ekstein
M Vagabond de la Pomme x Casall x Capitol I x Lord
H Vagabond de la Pomme x Arko III x Rex Z x Calando I
M Zirocco Blue VDL x Cardento x Harley VDL x Indoctro
H Zirocco Blue VDL x Modesto x Ahorn x Dreamstreet

Giorgio

Tolbert x Lorenz
1988