24 Mei
Vader en oom van Borculo JST-veulen Noah W vervullen hoofdrol tijdens FEI Nations Cup La Baule

Hoe actueel de prestatiegenen van de Borculo JST Veulenveiling zijn toonde de Longines FEI Nations Cup van La Baule nog maar eens aan. Zowel de vader als de oom van het te veilen merrieveulen Noah W (foto) vervulden een hoofdrol in deze prestigieuze landenwedstrijd. Allereerst was vader Quabri de l’Isle weer eens ouderwets op dreef met Pedro Veniss. Het duo tekende als slotruiter voor het beste resultaat van het sterke Brazilië, dat zelfs als winnend land uit de bus rolde in Frankrijk. Op plek twee volgde Nederland en juist voor dit team plaveide Sterrehof’s Calimero met Marc Houtzager in de tweede manche de weg naar deze mooie klassering.

Calimero is bijzonder nauw verwant aan Noah W’s moeder Benthe W. Beide zijn afkomstig uit de merrie Maifa (v. Libero H), die zelf een volle zus is van de KWPN keurhengst Ustinov en diens volle broer, de eveneens KWPN gekeurde Nijinski. Vader van Calimero is Quidam de Revel (v. Jalisco B) en hij is een halfbroer van Dollar du Murier (v. Jalisco B), de vader van Benthe W!

'Abnormale springmachine'

Het afgelopen anderhalf jaar liet de nog altijd jonge Sterrehof’s Calimero met een hele reeks topresultaten (o.a. 1e Nations Cup finale Barcelona, GP Amsterdam en NK Mierlo en 3e CHIO Aken, CHIO Rotterdam en Indoor Brabant) zien een fenomeen op het hoogste niveau te zijn. Zijn berijder zei eerder over deze crack: ‘Calimero is in mijn ogen een van de beste paarden van Europa en misschien wel van de wereld. Het is ongekend wat hij presteert. Calimero is een abnormale springmachine!’

Calimero’s nichtje Noah W zal geveild worden tijdens de Borculo JST Veulenveiling op vrijdag 1 juni tijdens het CSI3* Jumping Schröder Tubbergen. Klik hier voor meer informatie.

De reguliere Nationale Elite Veiling Borculo vindt plaats op woensdag 29 (springveulens) en donderdag 30 augustus (dressuurveulens). Plaats van handeling is het Paardensportcentrum Lichtenvoorde in Vragender.

Eldora II

Jazz x Negro
2009