13 Juli
Veulencollectie 2018 online (1): Beste Nederlandse dressuurlijnen en beroemde stammoeders goed vertegenwoordigd!

De complete veulencollectie 2018 van de Nationale Eliteveiling Borculo is bekend en vanaf heden online te bezichtigen op onze website. Na een strenge selectie hebben 63 springveulens en 70 dressuurveulens de toets der kritiek doorstaan. Zij zullen op woensdag 29 (springveulens) en donderdag 30 augustus (dressuurveulens) onder de veilinghamer komen in Paardensportcentrum Lichtenvoorde te Vragender.

Beste Nederlandse dressuurlijnen

Als we het vizier richten op de dressuurcollectie blijkt het een genot om al dit prachtige talent te aanschouwen. De geselecteerde veulens blinken uit in beweging en in model en zijn genetisch hoogwaardig. De vaderdieren vormen veelal een mooie mix van bewezen Grand Prix-hengsten en hengsten die in de toekomst naar dit niveau toe zullen groeien. Een steekproef levert namen op als Zonik (2x), Totilas (3x), Desperados, Expression (3x), Dream Boy (2x), Vitalis (4x), For Romance (4x), Governor, Glock’s Toto Jr. (3x), Franklin (3x) en Iconic B.

Deze vaderdieren hebben kwaliteiten verder vastgelegd, die vanuit de moederlijnen veelal reeds aanwezig zijn. Op voorhand kunnen we immers met zekerheid melden dat de beste merrielijnen uit de Nederlandse dressuur vertegenwoordigd zullen zijn op onze veiling. We komen bekende (stam)moeders tegen, waaronder Endy, Vurona/Murona, Charites, Corieta, Lola-G en Warmante en zien opvallend veel veulens die verwant zijn aan hedendaagse succespaarden, zoals Charmeur (Madeleine Witte-Vrees), Glock’s Johnson TN (Hans Peter Minderhoud), Imposantos (Bart Veeze), Fürst Jazz (Diederik van Silfhout) en Fallatijn (Theo Hanzon/Laura Tomlinson).

"Fokkers weten wat markt vraagt"

Jan Markink is trots op deze bijzondere dressuurcollectie. “De selectiecommissie, bestaande uit Eugène Reesink, Nol Gerritsen en scouts Emmy de Jeu en Marcel Sterrenburg, is glansrijk geslaagd in haar opdracht. Natuurlijk gaat onze dank ook uit naar de fokkers, die weten waar de hedendaagse markt om vraagt. Het kan niet anders of we zien veulens uit deze collectie in de nabije toekomst op een (hengsten)keuring of in de sport op het voorste plan acteren. Maar eerst tellen we af naar onze veiling op 30 augustus!”, aldus de voorzitter van Veulenveiling Borculo.

Foto: Niva Corieta Texel, merrieveulen van Glock's Toto Jr. uit de bekende Corieta moederlijn

Oella

Kastello x G Ramiro Z
1996